Kdo to tu píše a co zde (ne)naleznete

Kdo to tu píše
Petr Stohwasser, momentálním povoláním středoškolský učitel. Jo, a tělocvik neučím, to jen, aby nevznikla nějaká mýlka ;-) Prozradím ještě, kdy jsem se narodil, abyste třeba věděli, proč už nebudu lámat rekordy na kratší tratě. Tak tedy, ročník 82, 1982. Jo, a kromě tohoto webu mám ještě třeba www.nabla.cz.
Co mohu na těchto stránkách najít?
Stránky se zaměřují především na recenze běžecké obuvi a věcí, které s běháním více či méně souvisí. Najdete zde popisy spíše kvalitnějších a dražších věcí, avšak o to zajímavějších. Na tomto webu ale najdete mnohem více než recenze. Inu, podívejte se sami.
Co je dobré si při čtení tohoto webu uvědomit
Informace na těchto stránkách jsou většinou uvedeny na základě subjektivních zkušeností a mohou se od objektivní pravdy lišit. Především informace o zdravotních problémech prosím berte jako něcí osobní zkušenost a v případě problémů se poraďte s lékařem.
Mohu si ze zde uvedených tréninkových plánů vzít příklad?
Příklad si samozřejmě vzít můžete, to Vám nikdo zakázat nemůže. Nutno však podotknout, že to jsou spíše tréninkové deníky. Tréninky jsou přizpůsobeny mým požadavkům, pocitům a možnostem, a nejsou rozhodně ideální. Navíc, v mnoha aspektech jsem velmi specifický a rád experimentuji. Uvedené tréninky mohou ale jako určité vodítko nebo inspirace sloužit; či jako odstrašující příklad.
Já a běhání
Trochu běhat jsem začal v létě roku 2012. Vážnější to začalo být na začátku roku 2013. Dříve (několik let nazpět) jsem taky trochu pobíhal, ale vzdálenosti maximálně okolo 3 kilometrů, a ne nějak často. Jinak, běhání jsem si vybral, protože k tomu nikoho a skoro nic nepotřebuji. Spoléhám se pouze na sebe, na vlastní tělo – můj výkon je závislý jen na mně. I když běhám především pro radost, určitých výsledků bych dosáhnout chtěl. Asi ze zvědavosti, kam až se můžu dostat a taky trochu z ješitnosti :-) Láká mě běh do vrchu – velké převýšení, kde se spíše jde, než běží. Dolomitenmann a jemu podobné závody, horský maraton, … Časem chci vyzkoušet také nějaký extrémní a dlouhý závod.
kresba běžce

Já, běžec 2015—2016.  |  Nahoru

TOPlist