Facebook icon Twitter icon Twitter icon

2013, 2014

Ostatní  >  2013, 2014

2013

Rok 2013 byl prvním rokem, kdy jsem začal „vážněji“ běhat. Byl rokem, kdy jsem se s běháním seznamoval, objevoval, zkoušel, … Místy to byla docela partyzánština. Byl také rokem, kdy jsem zaběhl svůj první maraton. I když s množstvím (tedy spíše „nemnožstvím“) naběhaným kilometrů to byla docela nerozvážnost. Nejdůležitější ale je, že mě nepotkalo žádné zranění a běhání mě baví víc a víc.

2014

A v tomto roce? Konkrétní běžecká předsevzetí nemám, spíše plány. Rád bych se časem kvalifikoval na mistrovství republiky v maratonu. Chci tedy na jaře zaběhnout půlmaratón alespoň za 1.25,00 h. Čas to není nějak světoborný, a pokud mám být upřímný, tak dle mého názoru nehodný mistrovství republiky (hodnějším časem by podle mě byl údaj 1.18,00 h), ale aspoň to bude lehčí :-) Zda pak mistrovství republiky v maratonu oficiálně poběžím, nevím; jsou k tomu potřeba nějaké byrokratické tanečky. Časem bych se však na něj rád kvalifikoval. Ano, i trochu z ješitnosti ;-)

Také mě láká zkusit nějaký závod v běhu do vrchu. Snad nějaký vhodný najdu. Případně nějaký delší běh. Ale na ten mám asi ještě trochu čas. V běhání se pořád hledám – jaká disciplína mi bude nejlépe sedět. Zatím nevím, ale sprinty to nejsou a nebudou.

Podle toho taky budu muset upravit své pobíhání, ale nějakým striktním tréninkovým plánem, či vedením trenéra, se svazovat nechci. Hlavně, aby mě běhání pořád bavilo :-)

Jak na Nový rok…

Rok 2014 jsem chtěl symbolicky přivítat půlmaratonem. Také jsem tak udělal; ale ke konci to byl nečekaný boj.

půlmaraton - souhrn

Do roku 2014 Vám přeji hodně zdraví a vše nejlepší. Ať se Vám daří, nejen v běhání.