Blog  >  Moje závody  >  WINTER RUN Hradec Králové 2014

Vzdálenost: 7 km (6,64 km podle sporttesteru)
Výsledný (reálný) čas: 27:20 min
Tempo: 3:54 min/km (4:07 min/km podle sporttesteru)

Dobrý pocit

Před závodem

Vzhledem k tomu, že se pomalu připravuju na půlmaratón a současně i na maraton, a i vzhledem k ročnímu období (i když je nadprůměrné teplo), tak v tréninku běhám opravdu pomaloučku. Představa, že bych měl běžet v závodním tempu, mi byla docela vzdálená, ale na závod jsem se dost těšil. Byl to dvoukolový závod lesem na 7 kilometrů. Garmin mi naměřil 6,64 kilometru.

Průběh závodu

Před závodem jsem se nezahřál úplně podle představ, ale stačilo to. Start byl do prudšího kopečka. Trochu jsem to samozřejmě přepálil, ale rychle jsem se srovnal. Následoval prudký seběh, kde bylo nutné dávat velký pozor. Pak trať přešla do dlouhého a poměrně prudkého kopce. Pohyboval jsem se kolem 10. místa a vedoucí skupinku jsem v kopci doháněl a posouval se dopředu. Po výběhu na kopec se trať opět zlomila a až do cíle to bylo skoro pořád z kopce. Šlo si trochu odpočinout, ale bylo třeba dávat pozor na místy rozbahněnou cestu. První kolo dobíhám na 8. místě.

Pár závodníků před sebou pořád vidím, ale už jdou daleko. Závodníkovi za sebou se vzdaluji. V prudkém seběhu na začátku kola se docela bojím. Nechtěl jsem moc brzdit, aby mi to nepodklouzlo. Takže jsem doufal, že si neustelu. Naštěstí jsem nespadl. Dlouhý výběh v druhém kole byl krušnou zkouškou; už jsem se těšil, až budu nahoře. Jelikož jsem závodníkovi, který byl za mnou, utekl, neběžel jsem úplně naplno, abych se nedorazil.

Dobíhám už docela v klidu na 8. místě. Tempo podle sporttesteru bylo 4:07 min/km. Není to nic moc, ale profil nebyl úplně nejrovnější. Nohy mi však moc neběžely. V závodě mi byla zima víc než bych čekal, ale že by to bylo vyloženě nepříjemné, se říct nedá.

Po závodě

S výsledkem jsem spokojený — celkově 8. místo ze 72 lidí (v kategorii 6. místo z 28 lidí). Momentálně mi to neběhá, přesto jsem zjistil, že udržet se v širší špičce je (snad) v mých silách. Uvidíme na dalším závodě… :-)