Blog  >  Moje závody  >  Hradecká křížová desítka 2014

Tempo: 3:58 min/km

Neutrální pocit

Před závodem

trať

Ambice jsem si moc nedělal, protože v tomto týdnu jsem byl běhat pouze jednou. Trápí mě koleno (vaz/ITBS ?), proto mám klidový režim. Do závodu jsem šel trochu s obavami, co na to noha řekne. Rozcvičení jsem tedy moc nepřeháněl, abych to moc nerozdráždil, což se mi pak trochu vymstilo.

Průběh závodu

Po startovním výstřelu jsem se krotil, proto jsem se dost divil, když byl první kilometr za 3:41 min. No a pak mi úplně přestaly běžet nohy – studené, málo rozcvičené; a to mírně přepálené tempo… Několik běžců mě dohání. Já už si přeju, aby přišel ten krpál nahoru, protože v kopci většinou ostatním utíkám. Trochu jsem jim zase poodběhl. Po obrátce po stejné trati z kopce – zajímavé, že z kopce mám jen o sekundu lepší čas na kilometr (nahoru to byl kilometr, dolů taky). Od třetího kilometru běžím až do konce v podstatě sám. Po obrátkách mám vždy problém nohy zase rozhýbat aspoň do nějakého tempa. Na šestém kilometru se trochu ozývá koleno. Ale pak se zase odmlčelo. A byla mi zima. Hlavně, že jsem se domů vracel po rukavičky. No a nenasadil.

Vím, že cyklisté říkají, že jim vždy fouká proti (bla, bla, bla :-)), ale tady tomu skutečně tak bylo.

Do cíle jsem se protrápil v „houbařském“ čase 39:44 minut. Byla to sice dost těžká trať (čemuž napovídá i převýšení 290 m a čas absolutně prvního 35:02 min).

Jak jsem dopadl

Celkově 19. z 243., v kategorii (trochu nestandardně zvolené 30–40 let) 7. ze 74.