Blog  >  Moje závody  >  Run Tour Praha 2013

Výsledný (reálný) čas: 19:43 min
Tempo: 3:57 min/km

Neutrální pocit

Před závodem

Celý týden před závodem mě klátila rýma a ve středu se o mě asi pokoušela střevní viróza. Od čtvrtečního večera to však bylo už docela dobré. Úplně první cíl byl zaběhnout pod 18 minut, ale vzhledem k tomu, že jsem se léčil s nachlazením, jsem počítal s časem okolo 18:15 min. No, a co se týká pořadí, věřil jsem si na první desítku. Při pročítání startovní listiny jsem zjistil, že běží Miroslava Knapková, olympijská vítězka ve veslování. V jednom z minulých závodů právě běžela čas okolo 18 minut, rozhodl jsem se tedy, že se jí budu držet.

Ačkoli jsem trať skoro vůbec neznal, podle videa to vypadalo na poměrně rovinatou trať, bez častých zatáček. Oproti Hradci Králové tedy lehčí, aspoň jsem si myslel.

Při rozběhávání jsem cítil, že to dnes prostě není ono. Dýchalo se mi jakžtakž, ale nohám se moc nechtělo, a nemohl jsem ze sebe „vymáčknout“ rychlost…

Průběh závodu

Po startovním výstřelu jsem si vyhledal „svoji tahounku“ a držel se jí. Zdálo se mi, že běží pomalu, tak jsem ji předběhl, doufaje, že poběžíme spolu a čas bude o to lepší, ale asi to brala rekreačně, nebo nevím. Dobíhám skupinku před sebou, ale úplně jsem se k ní nedostal. Po We Run Prague se bojím, že to přepálím. Byla to ale asi škoda, protože pak běžím pořád sám.

Jak jsem dopadl

Můj běh je takový nijaký, spíš svižnější výklus. Zrychlit mi prostě nejde, i když se mi běží relativně pěkně. Byť mi trať před startem přišla dobrá, zjistil jsem, že pokud nevím, kde jsem, je to dost nepříjemné. Kilometrovníky jsem neviděl nebo byly nějak divně umístěny. V Hradci znám na pětikilometrovém okruhu každý kamínek, a i když je to tedy asi těžší trať, znalost opravdu velmi pomáhá. V Ladronce jsem netušil, kdy už bude cíl. Při doběhu jsem ani nevěděl, která brána je ta cílová :-)

Doběhl jsem v čase 19:43 minuty. Na první pocit docela dost zklamání, když ve středu jsem v rámci desetikilometrového výběhu, běžel první „pětku“ za 19:50 minuty. Ale když si uvědomím, že jsem byl po nachlazení a střevních potížích, po psychické stránce nemám závody příliš zmáknuté, a že (když si to teď zpětně promítám) trať nebyla tak lehká, jak se mohla zdát (dlouhé „nekonečné“ rovinky, studený vítr, mírné, ale nejspíš trochu zrádné stoupání, nevědomost, kde se právě nacházím), tak je ten čas asi odpovídající. Mohl jsem se trochu více zmáčkout, ale nechtěl jsem přiběhnout úplně zhuntovaný, když se za týden běží půlmaratón. Co se umístění týká, tak jsem doběhl 26. z 630.

Po doběhu mě pak pálilo hodně v nose a asi milionkrát jsem si kýchnul. Snad se ale rýma už nevrátí.