Blog  >  Moje závody  >  Run Tour Hradec Králové 2013

Výsledný (reálný) čas: 18:47 min
Tempo: 3:45 min/km

Neutrální pocit

Průběh závodu

Jednokolový závod městem. Trať byla zvlněná a hodně členitá, rychlé střídání zatáček, výběhů a seběhů. Těsně před začátkem 5. kilometru byl dost průdký výběh na lávku. Tolik stručně k trati.

Po startovním výstřelu jsem taky vystřelil. Chvilku běžím v první skupince 4 běžců (včetně mě). Za chvíli jsem si však vysvětlil, že takové tempo nemůžu vydržet, tak jsem zpomalil. Na metě 1500 metrů mě dobíhá menší skupinka. Holt jsem si to s tím tempem vysvětlil pozdě :-) Ve skupince běží i olympionička v triatlonu Vendula Frintová. Snažím se chvilku držet, ale přepálený začátek, je přepálený začátek. To už zachránit nejde.

Běžím poměrně dlouho sám. Pak jsem doběhnut další dvojicí. Pomalu mi utíkají. Ve výbězích je stahuju, ale na rovince se mi dál vzdalují. Na posledním kilometru mě předbíhají ještě další běžci. Do cíle bych se jich udržel, ale nechci běžet úplně na krev.

Jak jsem dopadl

Do závodu jsem šel s předsevzetím být do 10. místa. Během závodu jsem se však přepočítal, a před cílem jsem si myslel, že dobíhám na 12. místě, proto se nesnažím tolik finišovat. Ve skutečnosti jsem však dobíhal na 11. místě a na tu „desítku“ jsem se mohl kousnout. V cíli mě to trochu naštvalo. Ale brzo mě to přešlo. Doběhl jsem tedy 11. (z 253 lidí).