Blog  >  Moje závody  >  Hervis 1/2Maraton Praha 2013

Výsledný (reálný) čas: 1:36:55 hod.
Tempo: 4:36 min/km

Neutrální pocit

Průběh závodu

Na startu jsem byl poměrně vepředu, od výstřelu do protnutí startovní čáry mi to trvalo necelých 40 sekund. Tempo jsem volil podle pocitu, ale hodinky jsem kontroloval. Vedle mě běžel Pavel Nedvěd, vím, že to běhává kolem 1.40 hod., tak jsem si řekl, že se ho budu nějakou dobu držet. Chvilku jsem to s tím vydržel, ale na druhém kilometru jsem si řekl: „Hochu, tak s Tebou bych to pěkně provařil.“, a utekl jsem mu. Prvních pět kilometrů pod 23 minut (reálný čas). Kolem osmého kilometru první krize a trochu křeče v břiše, ale přestalo to.

Desátý kilometr „Runner's high“. Dvanáctý a třináctý kilometr značný úbytek sil. Ale pořád dobrý. Šestnáctý a sedmnáctý kilometr hrůza. Po cestě jsem využil asi tři občerstvovačky, i když jsem to v plánu neměl. Po osmnáctém kilometru jsem vyhlížel metu 19 kilometrů; nevěřím, že to byl kilometr, minimálně tři. Běžel jsem jen ze setrvačnosti. Hlavně to už vydržet. Moc lidí jsem cestou nepředběhl. Poslední metry do cíle jsem nebyl schopen ani pořádně „zafinišovat“. Po doběhnutí jsem pak chvíli ani nevěděl, kde jsem. Celou cestu mi „krásně“ mrzly ruce a čelo, ale vydržet se to dalo. Zkrátka svěží větříček.

Jak jsem dopadl

Reálný čas 1:36:55 hod. Na první půlmaraton spokojenost. Před závodem jsem pomýšlel i na čas pod hodinu a půl, ale pod hodinu a čtyřicet minut byl reálný cíl a to se mi povedlo :-)