Blog  >  Moje závody  >  Běh městem Hradec Králové 2013

Výsledný (reálný) čas: 38:07 min
Tempo: 3:56 min/km

Dobrý pocit

Před závodem

Městský závod na 5 kol o celkové délce 9700 metrů. Co se počasí týče, byla okolo 5 stupňů a inverze. Vítr byl nenápadný, ale při závodě na rychlosti trochu ubíral.

Před závodem jsem neměl nějaké konkrétní ambice. Poslední dobou mi to moc neběhá, od listopadu jsem již zahájil objemovou přípravu, proto rychlost není zrovna kdovíjaká. Přesto jsem chtěl běžet tempo 4:00 min/km a tak se dostat pod 40 minut. Ve výsledkové listině jsem chtěl být v první polovině ve své kategorii (muži do 35 let)… Nohy mě sice bolely víc, než bych si přál, ale při závodě jsem žádnou bolest necítil.

Průběh závodu

Vystartoval jsem poměrně svižně, ale velmi rychle jsem si uvědomil, že takhle ne. Pokud bych přepálil první kolo, zbylá čtyři kola by byla utrpením. První kolo hluboko pod 8 minut. Časově rychlejší, než bych chtěl, ale „šlo to“. Pomalu stahuju lidi před sebou a téměř nikdo mě nedobíhá – fajn. Ve třetím kole jsem se chytil dvojice běžců a téměř celé kolo jsem s nimi odklusal. Příjemné, rychlost sice mrzká, ale běží se mi krásně :-) Ve čtvrtém kole se je snažím trochu popohnat tím, že je lehce předbíhám, ale moje tempo akceptovat moc nechtějí. Pak se dvojice roztrhne. Jeden běžec mi utíká a druhého nechávám za sebou. Při vbíhání do pátého kola se chytám dalšího běžce. Nechávám se táhnout, dopředu se mi nechce. Nakonec mi utíká. Já pak předbíhám ještě jednoho běžce. No a je tu cíl.

Takhle nějak to snad bylo, přeci jenom, nepamatuju si to úplně přesně. Pět kol je hodně. Před cílem jsem dokázal trochu zrychlit, ale ne moc, tuhly mě zimou nohy; běžel jsem v kraťasech.

Po závodě

Cílový oficiální čas 38:07 minuty. Pod těch 38 minut jsem se mohl kousnout, ale na hodinky jsem se před cílem nepodíval, proto jsem neměl představu o čase. Skončil jsem na 19. místě ze 45 doběhnuvších běžců v mé kategorii. Vzhledem ke konkurenci to není nejhorší :-) S tempem jsem spokojen a s průběhem závodu také. Doběhl jsem podle toho, jak jsem chtěl, a poměrně ve velké pohodě.